•  

Kuidas külm mõjutab Sinu sõidukit (19.12.2019 09:47)

Autor: autodoc.ee sisuturundus

Foto: Peeter Rokk

Külm ilm võib sinu sõidukile mõjuda päris rängalt. Et ära hoida kulukaid parandustöid siis soovitame viia ennast kurssi sellega, mida miinuskraadidesse langenud ilm võib sinu masinaga teha. Külm ilm võib mõjuda palju kiiremini, kui esialgu oodata võiks, nii et tee kindlaks, et võimalused auto korralikuks käivitumiseks on nii soodsad kui vähegi võimalik. Ekstreemselt külm ilm võib auto aku tühjaks tõmmata ja see omakorda peatab auto korrektset käivitamist.

Tahked rehvid ja õhu kaotus

Külma ilma puhul võib rehvidega paar asja valesti minna. Esiteks hakkab rehvide surve kõikuma vastavalt temperatuurile. Surve väheneb külmaga ning külm mõjutab ka velgesid, mis hakkavad kahanema ning see omakorda lõhub kummi. Kindlasti testi hooaja alguses rehvide survet, et leida õige vahemik.

Aku probleemid

Kui ilm on väga külm siis aku käivitamisel võib esineda probleeme. Madal temperatuur segab aku korrektset tööd ning vähendab aku pinget. See tähendab, et käivitamine ei õnnestu. Külm viib energia akust välja ning võimalik on kaotada rohkem kui 60% aku võimekusest. Sellel on suur mõju auto tööjõule. Null-kraadise ilmaga kulub auto käivitamiseks palju rohkem energiat ning see tähendab, et auto soojendamisele tuleb kulutada lisaaega autoosade külastus AUTODOC.ee

Vedelikud mootoris jäätuvad

Väga külm ilm mõjutab mootoriõli ning õlivahetust tuleb teha kiiremini. Mootor peab kuumenema ning vedela jahuti ülesse soojendama enne ja alles siis on auto inimeste jaoks piisavalt soe. Kui talvekuudel on väljas külmem võtab see protsess kauem aega.

Tuuleklaasi ja kojameeste kahjustused

Kaasaegsed tuuleklaasid on väga vastupidavad, aga vaatamata sellele on oht, et mõned ebakvaliteetsemad klaasid siiski mõranevad külma käes. Kasuta õiget sorti jahutajat, ära kunagi pese kuuma veega ja tee kindlaks, et kojamees ei jäätu tuuleklaaside külge.

Mootoriploki mõranemise oht

Vanemad ja õrnemad mootoriplokid võivad samuti olla mõranemise ohus, kui jahutaja on ebakvaliteetne või reostatud ning temperatuur väljas on väga külm.

Eelmised artiklid:

Nanotehnoloogia kaitseb saapaid suure sula eest (25.01.2019) Eestis toodetud nanokaitsevahendid hoiavad jalad kuivana ning pärsivad niiskuskahjustuste ja plekkide teket nahk- ja tekstiilesemetele. Sünoptikud ennustavad lähipäevadeks kogu Eestis tõsist sulailma. Kui tahta täpsem olla, tähendab see läga, liga, löga, soppa, pori, niiskeid jalgu ja rõvedaid soolajälgi saabastel. Nii kurb kui see ka poleks, lõppeb iga lumi ühel hetkel, kuid sulaveest ja räpasest plögast tekkivaid ebamugavusi saab lihtsasti ja mugavalt ära hoida.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam