LAPSED - LOOMAPILDID
I KOHT – „Lihtsalt kärbes“
Autor: Robert Jakob Oetjen
II KOHT
Autor: Elina Hapunova
III KOHT- „ Mallikas“
Autor: Meeri Sõelsepp
Äramärgitud tööd laste loomapiltide kategoorias
„ Ärevuses“
Autor: Hanna-Maria Mets
„ Tiigielukas“
Autor: Maike Saar
„ Mõtiskleja“
Autor: Robert Jakob Oetjen
„ Tüli norimas“
Autor: Robert Jakob Oetjen
„ Siit ma tulen“
Autor: Taavid Mikomägi
LAPSED - LOODUSPILDID
I KOHT – „ Kivide vahel“
Autor: Liisi Zingel
II KOHT „Punamütsid“
Autor: Robert Jakob Oetjen
III KOHT – „ Lodumets“
Autor: Robert Jakob Oetjen
Äramärgitud tööd laste looduspiltide kategoorias
„ Taevas ja meri loojangul“
Autor: Ekvard Joakit
Autor: Hanna-Liis Hiire
„ Suur amps“
Autor: Kaarel Eensoo
„ Humal“
Autor: Leana Jete Korb
„ Naabrid“
Autor: Maike Saar
„ Jääskulptuur“
Autor: Triinu Rooni
LAPSED - INIMENE JA LOODUS
I KOHT – „ Sild“
Autor: Mikk Mihkel Vaabel
II KOHT- „Päiksekiired“
Autor: Reili Koplimets
III KOHT – „Kes toetas?“
Autor: Kaarel Eelma
Äramärgitud tööd laste kategoorias - „ Inimene ja loodus“
„ Rikutud vaade“
Autor: Annika Ganina
„Välk“
Autor: Kevin Kink
„Ehmatus“
Autor: Liisa Lotta Tomp
„ Unustatud“
Autor: Robert Jakob Oetjen
NOORED - LOOMAPILDID
I KOHT – „Alces“
Autor: Uku Rooni
II KOHT – „Vesi on viluvõitu“
Autor: Merily Salura
III KOHT – „Kalakured“
Autor: Harry Vähk
Äramärgitud tööd noorte loomapiltide kategoorias
„Ööd valgustamas“
Autor: Arvi Anderson
„Maailma avastamas“
Autor: Helen Vunder
„ Neli vana“
Autor: Kunter Tätte
„ Rock´n´ Roll“
Autor: Merily Salura
„Piilub“
Autor: Tanel Aruoja
„Viimane tõus“
Autor: Tõnis Tuuga
NOORED - LOODUSPILDID
I KOHT – „Teekonna lõpp“
Autor: Ants Tammik
II KOHT – „Jäljed liival“
Autor: Maret Gerz
III KOHT – „Hargnemine“ (6511)
Autor: Kunter Tätte
Äramärgitud tööd noorte looduspiltide kategoorias
„Pilved liiguvad ja kaovad“
Autor: Ants Tammik
„Baleriin“
Autor: Maret Gerz
„ Kolletunud“
Autor: Mihkel Riis
„Keeris“
Autor: Tõnis Tuuga
„Maailm läbi veepiisa“
Autor: Tõnis Tuuga
„ Spagetid“
Autor: Tõnis Tuuga
NOORED - INIMENE JA LOODUS
I KOHT – „Varjuloomad“
Autor: Arvi Anderson
II KOHT – „Tuli“
Autor: Marian Tarrend
III KOHT – „Element“
Autor: Maari Soekov
Äramärgitud tööd kategoorias "Inimene ja loodus"
„Fotograaf“
Autor: Aleksei Gordin
„Kaunitar ja koletis“
Autor: Harry Vähk
„Haavad“
Autor: Sarah Marion Mikk
„Maailm on ümmargune“
Autor: Sarah Marion Mikk
LOOMAPORTREE
I KOHT – „Portree veega“
Autor: Sven Zacek
II KOHT – „Ogapepu“
Autor: Urmas Tartes
III KOHT – „Suvine silmapilk“
Autor: Mati Kose
III KOHT – „Sõbrad“
Autor: Remo Savisaar
Äramärgitud tööd kategoorias Loomaportree
„Sinitihane“
Autor: Aivar Sokk
„Kaaren“
Autor: Harry Vähk
„Kodu“
Autor: Jaak Põder
„Kastene“
Autor: Meelis Kivirand
„Martes“
Autor: Tarmo Mikussaar
„Rebane ja hallhüljes“
Autor: Tõnu Ling
LOOMAD TEGUTSEMAS
I KOHT – „Sulps“
Autor: Meelis Kivirand
II KOHT – „Khsss“
Autor: Marten-Ingmar Merivee
III KOHT – „Hiireviu madallend“
Autor: Remo Savisaar
Äramärgitud tööd kategoorias Loomad tegutsemas
„Lunch“
Autor: Kaido Haagen
„Lendrebane“
Autor: Peeter Nahko
„Kuivaks“
Autor: Sven Zacek
„Head isu“
Autor: Toomas Sõelsepp
Huumori eriauhind
„Artist ja vaatleja“
Autor: Andrei Javnašan
TAIMED JA SEENED
I KOHT – „Sarvikseen“ (5527)
Autor: Janek Laanemäe
II KOHT - „Seenejütsid“
Autor: Tõnu Ling
III KOHT – „Tagurpidi“
Autor: Mati Rahu
Äramärgitud tööd kategoorias Taimed ja seened
„Naaldunud“
Autor: Inga Sõelsepp
„Huulhein“
Autor: Leena Gerz
„Kaks tilka vett“
Autor: Remo Savisaar
MAASTIKUPILDID
I KOHT – „Tormine meri“
Autor: Sven Zacek
II KOHT – „Esimene“
Autor: Mati Kose
III KOHT – „ Tormiratsud“
Autor: Kaupo Kalda
Äramärgitud tööd kategoorias Maastikupildid
„Vaikus“
Autor: Jarek Jõepera
„Kuusik“
Autor: Lembit Miil
„Virvatuled“
Autor: Mati Kose
„Kauge torm“
Autor: Paavo Eensalu
„Vahutav“
Autor: Taavi Tallermo
„Vihmasadu Viirelaiu kohal“
Autor: Mihkel Maripuu
VORMI MÄNGUD LOODUSES
I KOHT – „Närvirakk“
Autor: Meelis Kalev
II KOHT – „Opisaal“
Autor: Jarek Jõepera
III KOHT – „Juurikas“
Autor: Elvin Heinla
Äramärgitud tööd kategoorias Vormi mängud looduses
„Oja lodus“
Autor: Andres Hendrikson
„Sulg“
Autor: Kristjan Herkül
„Abstraktne“
Autor: Martin Hallang
„Jäälill“
Autor: Meelis Kalev
INIMENE JA LOODUS
I KOHT – „Järgmise tikuni“
Autor: Jarek Jõepera
II KOHT – „Katused“
Autor: Toomas Sõelsepp
III KOHT – „ Kartmatu“
Autor: Janar Kull
Äramärgitud tööd kategoorias Inimene ja loodus
„Osmussaar“
Autor: Anton Novožilov
„Šahh ja matt“
Autor: Marian Hiire
„Meeste aeg“
Autor: Tõnu Kesvatera
LOODUSE AASTA FOTO 2008 GRAND PRIX
„Teekonna lõpp“
Autor: Ants Tammik